هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ما یک شرکت حرفه ای برای گسترش کسب و کار های آنلاین و دیجیتال مارکتینگ هستیم

گالری تصاویر

ارتباط با ما

تهران خیابان ستارخان خیابان باقرخان پ107 ساختمان امین

info@domain.com

021-66915332

سئو تکنیکال چیست ؟

سئو تکنیکال به بهبود جنبه‌های فنی سایت برای ارتقای رتبه آن در موتورهای جستجو گفته می‌شود. افزایش سرعت سایت، طراحی سایت به نحوی که خزشگرها بتوانند به راحتی آن را بررسی کنند و موتورهای جستجو ساختار و موضوع آن را درک کنند، ستون‌های اصلی بهینه سازی تکنیکال هستند.  در پاسخی دیگر به این سئوال که سئوی تکنیکال چیست ، باید گفت بخشی از سئوی داخلی است که تمرکز سئو داخلی بهبود المان‌های داخل سایت برای دریافت رتبه‌های بهتر است. این سئو نقطه مقابل سئوی خارجی است که هدف آن دیده شدن وبسایت در سایر کانال‌های تبلیغاتی است.

سرعت سایت

 

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که گوگل وقتی قرار است یک صفحه از وب سایتتان را به نتایج اول بیاورد، به عنوان یک فاکتور مهم سرعت آن را نسبت به سرعت صفحات رقبا بررسی می‌کند. این یعنی ممکن است سرعت لود پایین وب سایت شما؛ باعث شود محتوای جذاب و مفیدتان در مقابل دید کاربران قرار نگرفته و به قول خودمان «به پول تبدیل نشود!»

اما چرا سرعت؟ خب راستش گوگل به کاربران اهمیت زیادی می‌دهد و در ادامه هم کاربران از منتظر ماندن پای صفحات موبایل یا رایانه برای باز شدن صفحه سایت شما خوششان نمی‌آید. یادم هست در گذشته ما ایرانی‌ها حتی حاضر بودیم برای خواندن یک مقاله 300 کلمه‌ای در سایتی مثل ترفندستان، چند دقیقه به صفحه سفید رایانه در کافی نت نگاه کنیم و منتظر بمانیم؛ اما امروز حتی 10 ثانیه منتظر ماندن آزارمان می‌دهد.

 

چک‌ لیست مهم‌ترین

                    فاکتورهای سئو تکنیکال

برای اینکه بدانیم کدام مشکلات یا مسائل فنی سایت در بهبود سئو و جایگاه آن در صفحات نتایج جستجوی گوگل تأثیرگذارند باید به موارد زیر اشاره کنیم. برای بهبود سئو تکنیکال سایت خود، موارد زیر را در سایتتان بررسی کرده و در صورت نیاز مشکلات موجود را برطرف کنید. در این صورت شاهد رشد چشمگیر رتبه سایت خود خواهید بود.

بهینه‌سازی صفحات 404

زمانی که کاربران به صفحاتی مراجعه می‌کنند که دیگر آن صفحه در سایت موجود نیست با خطای ۴۰۴ مواجه می‌شوند. این صفحات ممکن است قبلاً حذف شده باشند یا آدرس آنها تغییر کرده باشد.

بهتر است قالب سایت شما دارای صفحه‌‌ای برای این خطا باشد تا به جای دیدن خطای ۴۰۴ یک صفحه‌ی از قبل طراحی شده مشاهده شود و کاربر را به بخش‌های مختلف سایت هدایت کند. مثلاً شامل یک دکمه برای برگشت به صفحه‌ی اصلی سایت باشد یا یک فرم برای جستجوی صفحه‌ی مورد نظر کاربر.

این صفحه می‌تواند از نرخ خروج کاربران بکاهد و در سئو سایت موثر باشد.