هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ما یک شرکت حرفه ای برای گسترش کسب و کار های آنلاین و دیجیتال مارکتینگ هستیم

گالری تصاویر

ارتباط با ما

تهران خیابان ستارخان خیابان باقرخان پ107 ساختمان امین

info@domain.com

021-66915332

عکاسی صنعتی چیست ؟ 

 حوزه وسیعی است که چندین شاخه از عکاسی و تخصص در زیر آن قرار می‎ گیرند. عکاسی صنعتی به شاخه‎ هایی از عکاسی با اهداف تجاری اشاره دارد تا یک کالا یا برند یا حتی یک فرد تبلیغ یا یک کالا یا خدمات به فروش رسانده شوند.

هر نوع عکاسی که  ازعکس‎برداری با هدف فروش صورت گیرد در زیر شاخه عکاسی صنعتی قرار می‎گیرد. عکاسی صنعتی عکس‎برداری از محصولات، خدمات و حتی افراد مشهور را در بر می‎ گیرد تا در کمپین‎ های تبلیغاتی  چاپی و دیجیتالی مانند مجلات، روزنامه ‎ها، کاتالوگ‎ های تبلیغاتی ، فروش اینترنتی و موارد متعدد دیگر از این تصاویر برای تبلیغ مشتریان یا محصولات و خدمات آن‎ ها استفاده شود.

نکات عکاسی صنعتی:

 

 

  • در عکاسی صنعتی، شما به بهترین تجهیزات ممکن نیاز دارید از جمله لنزهای زاویه باز، زوم مناسب، سه‎ پایه، نورپردازی با کیفیت برای نشان دادن جزئیات و فیلترهای ضروری.
  • هم‎چنین ممکن است از یک برنامه دیجیتالی با کیفیت برای ویرایش عکس استفاده کنید تا هرگونه نقص احتمالی برطرف شود. در عکاسی صنعتی مهم است که به یاد داشته باشید همه چیز در مورد محصول است.
  • نورپردازی، پس زمینه و طراحی صحنه همه باید به شکلی صورت گیرد که توجه به محصول را افزایش دهد و حواس مشتری را از آن پرت نکند.

عکاسی تبلیغاتی !!!

عکاسی تبلیغاتی پر زرق و برق تر است نوعی از عکاسی که البته خود زیر شاخه عکاسی صنعتی به شمار می رود و به احتمال زیاد در چندین صفحه از یک مجله شاهد استفاده از  آن بوده اید تصاویر تبلیغاتی بیشتر در مورد به تصویر کشیدن یک ایده یا یک احساس هستند به نسبت عکاسی صنعتی جنبه تبلیغاتی این نوع عکاسی به مراتب بیشتر است در عکاسی تبلیغاتی  شما در حال عکاسی یک محصول هستید و می گویید “بفرمایید !”

تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست؟

یکی از تفاوت های عمده بین یک عکس صنعتی و یک عکس تبلیغاتی قصد و نیت انتشار آن می باشد. هدف عکاسی صنعتی این است که هویت و ذات یک محصول را به بهترین شکل ممکن نشان دهد.در مقابل ، هدف از عکاسی تبلیغاتی این است که بیننده را ترغیب یا متقاعد کند که آن محصول را در خانه خود بخواهد.

تفاوت دیگر این است که عکاسی صنعتی معمولاً در فریم بسته تر است به گونه ای که هیچ چیزی چشم بیننده را از محصول دور نمی کند. در نتیجه ، نورپردازی ، چیدمان صحنه و پس زمینه به طور کلی کمی خنثی است.